Aan het woord

Michiel Kahmann, Directeur P&O UMCG en Ambassadeur/Adviseur Vrijwilligers & Vrienden UMCG:

“Op de jaarlijkse feest- en bedankavond van de vrijwilligers van het UMCG probeer ik altijd zoveel mogelijk verhalen op te halen bij zoveel mogelijk vrijwilligers. Onze vrijwilligers maken dagelijks ontelbare verhalen. Samen met alle UMCG medewerkers zorgen ze voor steun, hulp, afleiding en inspiratie voor de patiënten en families op kwetsbare momenten. Van de bingo tot het gastenvervoer, van de Stee tot de gastheren en –vrouwen bij de toegang tot de Covid afdelingen. Dat is niet alleen heel prettig, maar ook heel belangrijk. Veel vrijwilligers zijn lange tijd aan ons verbonden. Het is een feest te zien hoe gecommitteerd onze vrijwilligers zijn. Je kiest niet zomaar om in de zorg te werken, maar als vrijwilliger geldt dat helemáál.

Dit jaar kon de feest- en bedankavond natuurlijk niet ‘live’ doorgaan. Maar de verhalen gaan wel door. Want ook in de Covid-periode proberen we zoveel mogelijk vrijwilligers betrokken te houden in het UMCG. Het is telkens balanceren tussen ‘zo min mogelijk bewegingen’ en ‘zo veel mogelijk complete zorg leveren’. Ik heb diep respect voor de inzet en organisatie van onze vrijwilligers.”